Алатка – Multifunctional Food Processor (Сет 2) | Њ35303

Опис

Практичен, револуционерен сет од две иновативни, мултинаменски алатки, кои ќе ги користите повторно и повторно, а ќе се прашувате и како претходно сте можеле без истите.

Задолжителен сет за сите оние што го обожуваат кулинарството, а храната ќе ја обработувате до перфекција.

Овие кујнски алатки се со ергономски дизајн и се исклучително лесни за користење, a дуплите/двострани ножеви се од високо квалитетен остар нерѓосувачки челик со што се гарантира долго континуирано користење.

Ергономската поставеност на двостраните ножеви овозможува двонасочно лупење на зеленчукот и овошјето, а чистењето риба никогаш не било полесно. 

Покрај лупењето и чистењето со алатката може да сецкате перфекни парчиња од зеленчукот и овошјето, а со иновативните додатоци на краевите на алатките може да ја докорирате храната онолку колку што ви дозволува имагинацијата, идеално за салати и гарнир

 

Карактеристики и погодности:

  • Мултинаменско користење, комбинирајте храна по желба
  • Брзо и лесно лупење на овошје и зеленчук
  • Остри дупли двонасочни ножеви изработени од нерѓосувачки челик
  • Исклучително лесно за чистење
  • Телото е изработена од високо квалитетна пластика, која не се лизга
  • Заштедува време
  • Ергономски дизајн
  • Сецкање на кришки, ленти, лупење, дробење, декорирање

 

Димензии на секоја алатка поединечно: 21×5 см

 

За продажба на големо, повелете во нашиот дисконтен центар или контактирајте не.

На мало овој производ може да го нарачате и преку интернет од НАМА, испорачуваат до адреса во Цела Македонија.

Директен линк до производот:

Алатка – Multifunctional Food Processor (Сет 2)