Дозери за оцет, зејтин, сол и бибер | 240Ф1222

Шифра: 240Ф1222 Категории: ,

Опис

Сет за сол, бибер, масло и оцет составен од пет дела (4 дозери + држач).
Елегантен дизајн кој прави лесно да се вклопува во секоја кујна и трпеза.
Одлична комбинација на декориран порцелан со метален држач.
А рачката која се наоѓа во средина прави сетот лесно да се носи од едно на друго месо.

 

Димензии на целиот сет:
Висина и Должина 20 см
Ширина 7 см

Димензии на дозерите за оцет и масло:
Висина 20 см
Дијаметар  7 см

Димензии на дозерите за сол и бибер:
Висина 9 см
Дијаметар  6 см

 

За продажба на големо, повелете во нашиот дисконтен центар или контактирајте не.

На мало овој производ може да го нарачате и преку интернет од НАМА, испорачуваат до адреса во Цела Македонија.

Директен линк до производот:

Дозери за оцет, зејтин, сол и бибер