Детски шатор (105х135см) | 10602-1

Шифра: 10602-1 Категории: , ,

Опис

Детски шатор достапен во 2 бои (плава и розева) 

Идеален за имагинативна и креативна игра.
Цврста конструкција и држачи за брзо и лесно склопување.
Лесен и преносен, доаѓа со ташна на патент.  Многу лесно се чисти, со обична крпа или благ раствор на сапуница.
Идеален за дома, дворот, градината, паркот, забави, градинка, итн…
Мрежа на прозорците која овозможува циркулација на воздухот, а ги запира инсектите.
Исклучително лесно за склопување и расклопување без користење алатки. А воедно расклопен го собира во ташната со патент за лесно чување, кога не се користи.

Изработен е од  специјална ткаенина (100% полиестер) и пластични држачи.

Димензии: 
Дијаметар 105 см
Висина 135 см

 

 

За малопродажба овој производ може да го нарачате преку интернет од НАМА кликајќи на следниот линк.

Испорака во Цела Македонија.