Керамички Садови со Капак (сет 6) | ХСМ003-сет6

Шифра: ХСМ003-сет6 Категории: ,

Опис

Прекрасен сет од 6 садови со непропустив капак изработени од глазирана керамика со мало лажиче за дозирање од изработено од бамбус.

Сите садови се со различна боја, така да секој може да го кориситите за различен зачин и веднаш да ви биде достапен.

Садовите на капакот имаат и силиконска облога која во комбинација со механизмот за затварање ги прави непропустиви на воздух и влага, со што вашите зачини секогаш ќе траат подолго и ќе ја задржат свежината.

 

Димензии на секој сад поединечно:
Висина 6см
Дијаметар 5см

 

За продажба на големо, повелете во нашиот дисконтен центар или контактирајте не.

На мало овој производ може да го нарачате и преку интернет од НАМА, испорачуваат до адреса во Цела Македонија.

Директен линк до производот:

Керамички Садови со Капак (сет 6)